Odporność u dzieci. Jak ją wspierać?

Nie da się ukryć, że sezon wczesnowiosenny to czas wielu infekcji z katarem w roli głównej. O tym, jak dziecko zmierzy się z konkretnymi wirusami, decyduje wiele czynników, takie jak zdrowe nawyki i profilaktyka. Co więc robić każdego dnia?

Spacer obowiązkowy!

Ta rada przyda się nie tylko najmłodszym, ale i dorosłym. Jeżeli twoja codzienność wygląda tak, że prosto z domu idziesz do samochodu, a potem do pracy i nie ma w niej miejsca na aktywność fizyczną, czas to zmienić. Nie ma nieodpowiedniej pogody na spacer – trzeba się tylko dobrze ubrać. Spacer w wiosennym deszczu będzie równie przyjemny jak w słoneczny dzień!

Zadbaj o sen malucha

Dzieci powinny mieć swoje ustalone rytuały. Będą się one zmieniać wraz z dzieckiem, jednak pewne rzeczy pozostają niezmienne. Jednym z nich jest zapewnienie mu bezpiecznego i odpowiednio długiego snu. Ten nie powinien być przerywany i trwać nawet do 12 godzin, jeżeli dziecko ma taką potrzebę. Sen daje regenerację i siłę do zabawy na cały kolejny dzień!

Zdrowie na talerzu

To, że dzieci nie do końca lubią warzywa czy owoce, nie bierze się znikąd. Jeżeli rodzice unikają ich jak ognia, ciężko, aby dzieci je lubiły. Jako opiekun więc daj dobry przykład. Świeże warzywa i owoce dają siłę i niezbędne witaminy oraz mikroelementy. Do tego są podstawą zbilansowanej diety oraz warunkiem do prawidłowego rozwoju.

Uważaj na suplementy!

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, suplementy diety nie są objęte żadnymi normami farmaceutycznymi. Dlatego dobieraj je z rozwagą, a najlepiej skontaktuj się z pediatrą i wspólnie wybierzcie najlepszą opcję dla malucha.