Odchudzanie i korzyści płynące z czerwonej herbaty

Herbata jest obecnie jednym z najpopularniejszych napojów dzięki swoim licznym korzyściom dla organizmu. Wśród nich, czerwona herbata wyróżnia się właściwościami odchudzającymi, dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy i zdolności do przyspieszania tranzytu jelitowego, wśród wielu innych korzyści.

Czym jest czerwona herbata?

Pochodząca z rodziny camellia sinensis herbata czerwona ma ważne właściwości spalające tłuszcz, co odróżnia ją od innych rodzajów herbaty, takich jak herbata czarna czy zielona. Często wspomina się o jej pozytywnym wpływie na zdrowie, ale najbardziej polecaną herbatą w diecie odchudzającej jest herbata czerwona.

Właściwości czerwonej herbaty na odchudzanie

  1. Napój ten ma zdolność do przyspieszenia pracy organizmu, co pomaga wyeliminować toksyny i zmniejszyć poziom tłuszczu w organizmie. Zwiększa to wydatek kaloryczny i powoduje szybsze spalanie kalorii. Ułatwia również trawienie poprzez pobudzenie aktywności pęcherza moczowego.
  2. Zawiera silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu wspomaga usuwanie odpadów z organizmu. Zwiększa diurezę, co wspomaga eliminację płynów i pobudza czynność nerek. Stymuluje również tranzyt jelitowy, który również eliminuje odpady.
  3. Czerwona herbata dostarcza nam dużych dawek energii. Może być doskonałym uzupełnieniem, które pomoże nam poczuć się bardziej dynamicznie i aktywnie, zwalczając objawy depresji.
  4. Jak większość herbat, napój ten ma gorzki smak, ale nie powinniśmy słodzić go cukrem, jeśli chcemy schudnąć, ale za pomocą słodzików lub mieszać go z innymi ziołami i żywności. Możemy połączyć go np. z cytryną, wzmacniając w ten sposób jego właściwości antyoksydacyjne. Możemy też spróbować z odrobiną cynamonu, tartego imbiru lub mięty.

Mówi się, że najlepszym sposobem na picie czerwonej herbaty w procesie odchudzania jest wypijanie trzech filiżanek dziennie: jednej rano, jednej po obiedzie i jednej po kolacji. Jednak zawsze powinna jej towarzyszyć zdrowa dieta i dobra rutyna ćwiczeń fizycznych.

Czerwona herbata jest przeciwwskazana dla kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych, osób z problemami sercowymi oraz w przypadku bezsenności, ze względu na jej silne działanie pobudzające.