Internet jako źródło wiedzy

Internet stał się narzędziem, do którego najczęściej sięgamy, gdy czegoś nie wiemy lub chcemy sprawdzić jakąś informacje. Jest to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie.

Dawniej trzeba było, albo kogoś pytać, albo iść do biblioteki co było czasochłonne. Jak przyznają sami uczniowie swoje zadania domowe odrabiają w większości przypadkach przy pomocy Internetu. W Internecie można znaleźć informację na każdy temat.

Popularne stwierdzenie głosi, że jeśli czegoś nie ma w Internecie to nie ma tego nigdzie. Internet stał się niewątpliwie źródłem wiedzy, jest szybki, ogólnie dostępny i zawiera informacje na każdy temat. Jednak nawet tutaj można doszukać się wad, a mianowicie w Internecie może wypowiedzieć się każdy, zatem zawarta informacja może nie być prawdziwa lub być błędna. Oczywiście nie jest to wielka przeszkoda, bo można szukać na profesjonalnych stronach, gdzie wypowiadają się ludzie z wiedzą na dany temat lub ewentualnie na Wikipedii, jednak często w ramach pośpiechu odpala się pierwszą lepszą stronę i stamtąd czerpie swoją wiedzę co nie zawsze jest korzystne.

Jednak jak już wspomniałem jest to niewielka wada w porównaniu do zalet i Internet z całą pewnością sprawdza się świetnie jako źródło wiedzy.