Kim jest ekstrawertyk? Oto jaki zawód powinien wykonywać!

Jeżeli energię do działania zyskujesz przebywając wśród innych, a pełne optymizmu szalone życie nie jest dla ciebie problemem, zapewne właśnie jesteś ekstrawertykiem. Masz więc w sobie niesamowite atuty, które warto wykorzystać zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Jakie?

Aktywnie w każdej dziedzinie

Ekstrawertyka usłyszysz już z daleka, zwykle wiedzie prym w mniejszej grupie ludzi. Do tego są pewni siebie, zdecydowani i zwykle utrzymują kontakt wzrokowy podczas rozmowy. Nie mają problemu z nawiązywaniem nowych kontaktów a także czują dyskomfort, gdy muszą dłużej odpoczywać.

Prócz wspomnianych atutów, ekstrawertycy mają jednak wady. Jedną z nich jest realny problem ze skupianiem się na drugiej osobie. Potrafią wiele mówić o sobie, jednak nie umieją słuchać drugiej strony. Borykają się również z niespodziewanymi napadami smutku i zmęczenia. Taki stan pojawia się zwykle w czasie przemęczenia i przebodźcowania. To właśnie ekstrawertyków zwykle w bardziej radykalny sposób dotyka kryzys wieku średniego.

Jaka praca dla ekstrawertyka?

Świetnie sprawdza się w roli dziennikarza, doradcy klienta albo rzecznika prasowego. Jak ryba w wodzie będą czuć się również na etacie doradcy finansowego, coacha oraz pracownika HR. Przez swoje predyspozycje, świetnie sprawdzi się na stanowisku menadżerskim. Tu umiejętność zjednywania sobie ludzi czy szkolenia ich, jest na wagę złota. I warto z tego skorzystać, aby czuć się w swojej pracy dobrze.