Jakie są najmodniejsze imiona dla dzieci? Prym wiodą te, których używano 100 lat temu!

Nadanie imienia dziecku to jedna z najważniejszych decyzji. Niejednokrotnie to właśnie imię determinuje wiele rzeczy, jakie dziecko będzie musiało przyjąć w swoim życiu. Trendy w najmodniejszych imionach zmieniają się niezwykle dynamicznie. Obecnie, to stare i poważne imiona, które nadawano przed wiekiem.

Jan, Ludwik i Maria

Pierwsze miejsce w najnowszych statystykach zajmuje imię Jan. Osoba obdarzona tym imieniem ma być dobra, sprawiedliwa i hojna. Drugie w kolejce to Ludwik. Tu z kolei mamy do czynienia z osobą ekscentryczną, nietuzinkową oraz lubiącą życie pełne rozmachu i splendoru. W imionach kobiecych prym wiedzie Maria. Osoba taka ma być czuła i dająca wszystkim miłość. Często jest introwertyczką, zamykającą się w swoim świecie. Kolejna to Zofia, która jest przeciwieństwem tej pierwszej. Zwykle jest elokwentna, wygadana i posiadająca ogromne zdolności przywódcze. Zwykle jest duszą towarzystwa.

Te na cenzurowanym

Niezwykle rzadko spotyka się już takie imiona jak Regina, Edeltrauda czy chociażby Gniewomir albo Baltazar. Nie da się ukryć, że rodzice rzadko wybierają lekko ekscentryczne imiona, nie chcąc, aby dziecko miało w przyszłości problemy. W konsekwencji wiele imion sprzed stu laty odchodzi w zapomnienie. Najpewniej pozostanie jedynie reliktem spotykanym w literaturze i sztuce. Alternatywą jest sytuacja, w której konkretne imię wzbudza w nas pozytywne odczucia. Wtedy, nawet imię Mieszko wraca do łask.