Wszystko co musisz wiedzieć o łupieżu ostrym. To da się wyleczyć!

Jeżeli na skórze pojawiają się lekko złuszczające się, beżowe plamy, to zapewne masz do czynienia z łupieżem ostrym. To zakażenie wywołane grzybem drożdżopodobnym z rodzaju Malassezia, bywa ciężkie do wyleczenia. Jednak są sprawdzone sposoby!

Jakie są pierwsze objawy?

Nie da się jej przeoczyć. Nagle na skórze pojawiają się dobrze odgraniczone plamy różnej wielkości. Najczęściej można je spotkać na ołowiu oraz w okolicach łopatek i mostka. Powstałe placki mają odcień od białego, przez beżowe, różowe, żółte, brązowe a nawet czekoladowe. Początkowe mniejsze zmiany skórne, mają dużą skłonność do powiększania. Skóra w tych obszarach jest sucha i łuszcząca, a osoba odczuwa dodatkowo nieprzyjemny świąd.

Trudne leczenie

Łupież ostry to jedna z najgorzej leczących się przypadłości skórnych. Miejscowo stosuje się różnego rodzaju maści, pianki oraz balsamy. Jednak, jeżeli zmiany są niezwykle rozległe, zazwyczaj przepisywane są specjalnie dedykowane leki przeciwgrzybiczne do stosowania doustnego. Jednocześnie należy leczyć również skórę głowy specjalnym szamponem z ketokonazolem albo też cykloprioksem. Spowoduje to leczenie holistyczne na wszystkich frontach. I tylko takie daje gwarancję pozbycia się ognisk choroby lub ich całkowitego wyciszenia.

Ciekawostki, które się przydadzą

Łupież ostry mimo wyleczenia i wygaszenia ognisk chorobowych, lubi wracać. Miejsca na skórze, raz zaatakowane tą chorobą, nigdy się nie opalają, ani na słońcu ani też w solarium. Wszystko przez kwas azelainowy.