Choroby a grupa krwi. To ma znaczenie!

Grupa krwi to indywidualny wyznacznik każdego z nas. Ustawia się zarówno diety jak i sposób życia, właśnie pod kątem określonych parametrów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pewne grupy krwi predysponują do określonych chorób. Jakich?

Choroby serca

Długoletnie badania pokazały, że osoby mające grupę krwi A, B, lub AB, mają o wiele większe ryzyko zachorowania na choroby serca i układu krwionośnego od innych. Posiadacze tej grupy, powinni często badać poziom cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Za priorytet powinni również uznać zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie się.

Udar

Na ten rodzaj schorzenia najbardziej narażone są osoby z grupą krwi AB. Ma to bezpośredni związek z większą skłonnością do powstawania zakrzepów. Dlatego też, jeżeli masz tę grupę krwi, nie lekceważ nawet najmniejszych oznak zbliżającego się udaru.

Rak żołądka

To jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Naukowcy, szczególnie z Chin, wzięli sobie za punkt honoru, aby odnaleźć grupę docelową najbardziej na nią narażoną. Wyniki mówią jasno – jeżeli masz grupę krwi A i AB, to jest większe prawdopodobieństwo, że możesz zachorować na tę przypadłość.

Rak trzustki

Zebrane dane jasno pokazują, że określona grupa krwi ma bezpośredni związek ze śmiertelną chorobą raka trzustki. Najbardziej odporne na tę chorobę będą osoby posiadające grupę krwi 0. Z kolei najbardziej podatna jest grupa AB i B.

Wygląda więc na to, że wszyscy musimy odżywiać się zdrowo, jednak osoby z grupą krwi AB oraz A i B muszą uważać szczególnie. Badania profilaktyczne w ich przypadku to podstawa, o której nie mogą zapominać, aby czuć się komfortowo i żyć długie lata.