Sen jest równie ważny co codzienne witaminy. Nie zapominaj o nim!

Doba dla każdego ma 24 godziny, a jednak chcielibyśmy czasem, aby była dłuższa. Jeżeli mamy goniące nas terminy, albo chcemy zrobić coś nadprogramowo, zazwyczaj dokonuje się to kosztem snu. W efekcie, odbija się to nie tylko na naszej wydajności, ale i funkcjonowaniu całego organizmu. Oto kilka powodów, które z pewnością przekonają cię do dłuższego snu. 

Jesteś zdrowszy

6-8 godzin snu to podstawa, aby zapewnić swojemu organizmowi odpowiedni czas na wypoczynek i regenerację. Nie jesteśmy maszynami i musimy sobie dać odpocząć. Ważna jest również jakość snu. Przygotuj więc swoją sypialnie w odpowiedni sposób. Nie tylko przewietrz, ale i uprzątnij z niepotrzebnych gratów i brudnych ubrań.

Masz więcej kreatywnych pomysłów

Sen zbawiennie wpływa na kreatywność. Mózg podczas snu ma nie tylko więcej czasu na odpoczynek ale i na segregowanie informacji. I często jest tak, że zadając sobie pytanie o rozwiązanie jakiegoś problemu przed snem, rano go znajdujemy. To wszystko przez fakt, że mózg zyskuje przysłowiowy oddech od natłoku informacji.

Zdecydowanie więcej się chce

Człowiek wypoczęty, to również pełen energii. A co za tym idzie, z większym entuzjazmem i charyzmą podchodzimy do wszystkich działań. I to zarówno tych w pracy jak i tych związanych z codziennością. Dłuższy spacer z dzieciakami? Poranny jogging? Wyspanej osobie zdecydowanie więcej się chce.

Masz swój własny komfort

Sen tworzy również poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wiesz, że po ciężkim dniu możesz liczyć na zasłużony odpoczynek. To właśnie gwarantuje spokojny, niczym niezmącony sen. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o jego zarówno prawidłową ilość jak i jakość.