Jak zwiększyć pojemność systemu Android?

Jednym z najczęstszych problemów użytkowników telefonów z systemem Android jest często pojemność pamięci masowej. Choć prawie większość telefonów posiada zewnętrzny czytnik kart microSD, problem tkwi w wewnętrznej pojemności samego urządzenia i aplikacjach, które są na nim zainstalowane.

Podpowiadamy jak przenieść aplikacje z pamięci wewnętrznej do pamięci zewnętrznej, aby zwiększyć pojemność telefonu i innych sposobów, aby zwolnić pamięć, aby móc zainstalować więcej aplikacji lub po prostu mieć więcej miejsca dla tych, które są już zainstalowane.

Aplikacje zwiększające możliwości naszego systemu Android

Jak wspomniano powyżej, niektóre terminale mają ograniczoną pojemność wewnętrzną i istnieją pewne aplikacje, które „a priori” nie mogą być przeniesione na kartę zewnętrzną i dlatego zajmują dużą ilość pamięci wewnętrznej.

  1. Pierwszą aplikacją, o której będziemy mówić jest App2SD. Ta aplikacja pozwoli Ci zobaczyć, które aplikacje mogą być przeniesione do pamięci zewnętrznej, mimo że niektóre dane mogą być nadal przechowywane w pamięci wewnętrznej. Chociaż niektóre aplikacje, takie jak Whatsapp, Gmail lub Youtube, na przykład, może nie pozwolić na przeniesienie ich do zewnętrznej karty pamięci i będziemy musieli wykonać kolejny krok, aby to zrobić.
  2. Jako użytkownik root możesz przenieść dowolną aplikację do pamięci zewnętrznej, zarówno samą aplikację jak i jej dane. Przykładami aplikacji, które mogą wykonać tego typu zadanie są Link2SD lub App2SDGui. Można również odinstalować każdą aplikację preinstalowaną na telefonie, z której nie chcemy korzystać, a która zajmuje część naszej pamięci wewnętrznej.
  3. Innym sposobem na zwiększenie przepustowości naszego telefonu jest usunięcie zawartości pamięci podręcznej i wszystkich „śmieci”, które gromadzą się w naszym terminalu. Aby pozbyć się tego wszystkiego, istnieją pewne aplikacje, takie jak SD Maid i Clean Master.