Co zamiast tabletu dla dziecka?

Dzieci spędzają dziś najwięcej w historii czasu przed ekranem. Warto urozmaicić ten czas, by poznało też zabawy w świecie realnym.

Tablet to wspaniałe urządzenie edukacyjne. Pozwala też rodzicom zająć dzieci w czasie, gdy powinno ono siedzieć w miejscu – na przykład w kolejce u lekarza czy w samochodzie. Jednak ograniczanie się tylko do tabletu zubaża wyobraźnię, podsuwając dziecku wciąż te same, gotowe rozwiązania.

Dlatego warto też podsuwać mu inne zabawki. Na początek mogą to być proste gadżety i gry z udziałem bohaterów z ulubionych bajek znanych z tabletu. Księżniczki można ubierać w papierowe sukienki a samochody malować i ozdabiać.

Później mogą to też być książeczki z tymi bohaterami. Nie koniecznie do czytania – na rynku jest dużo kolorowanek czy wyklejanek z bohaterami z bajki Cars lub Frozen. Dzieci chętnie zajmą się pomaganiem ulubionym bohaterom również poza tabletem.

Tym, czego nie może dać tablet, jest zabawa z rówieśnikiem. Dlatego warto też dbać o czas spędzany przez dziecko z koleżanką lub kolegą na prostych zabawach, jak ta w dom czy szałas.